Camino 2019

Start kell 7:09. Liikumisaeg 4:29:27, liikumiskiirus 11:38/km, summaarne tõus 425 m, kalorid 2417 teekonna aeg 4:41:21. Teekonnast asfalt 11%, pinnastee 89%.

Hommik samas baaris. Pakuti lisaks tasuta väike croissant.

Matkatee oli väga ilus Lisaks vaheldumisi üles ja alla. Mere lähedusest ei saanud enne aru kui viimasel laskumisel, kust meri paistma hakkas. Sealt oli veel ca neli kilomeetrit mäest üles- alla kõndimist, enne kui järgnes järsk laskumine Muxia randa. Üsna soe, aga päris rannailm ka ei olnud.

Muxias oli plaan jääda öömajale munitsipaalalbegis Albergue de peregrinos de Muxía. Alberg veel lahti ei olnud, paar seljakotti olid ootamas. Tulid ühtede seljakottide omanikud – itaalia paar. Mehel käes õllepudel. Ütles, et saanud selle lähedalolevast albergist Albergue @Muxía. Kuna mul oli janu, läksin sinna õlle jahile. Albergi omanik, sakslane, väga tore mees, pakkus välja väga hea Müncheni õlle Franziskaner ning agiteeris mind seal albegis peatuma. Peale pisikest järelemõtlemist ja õlle joomist otsustasingi selle albergi kasuks ning ei kahetsenud.

Pakuti tasuta lõunaoodet, lõunaks tegi üks albergis peatuv itaallane väga head pastat seltskonnale, kelle käest ta enne seda söögi jaoks raha oli korjanud.

Pärast lõunasööki läksin linna peale. Käisin ära majaka juures, kus vaatasin murdlainetust – võimas vaatepilt. Tuult peaaegu ei olnud aga lained missugused.

Õhtusöögi ajal kohtasin Notrel nähtud poolakat, kes nüüd oli koos abikaasaga, kes talle autoga Santiago de Compostellasse järele oli tulnud. Naine oli auto Monte do Gozosse jätnud ja edasi pidid nad Fisterrasse minema. Mees oli caminot alustanud Poolast ja seega neli kuud teel olnud. Autoga Poolast Santiagosse pidi kahe päeva tee olema. Nad sõid õhtust koos kanadalase ja kanadalannaga.

Õhtul toimus linna keskel kontsert. Pillid olid valmis ja DJ proovis kuni bändi tulekuni rahva meeleolu üleval hoida. Katsetas uusi asju – pärast sakslasest albergiomanik, kes ka kunagi DJ-na töötanud oli ütles, et see katsetus ei kõlvanud kusagile. Oli aga igatahes parem kui pärast seda mängima hakanud bänd, kes proovisid midagi bluusi sarnast mängida. Peale paari lugu läksin tagasi albergi.

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *