Camino 2019

Start kell 7:32. Liikumisaeg 5:08:54, liikumiskiirus 11:59/km, summaarne tõus 415 m, kalorid 2693 teekonna aeg 5:47:03. Teekonnast asfalt 14%, pinnastee 86%.

Hommikune tee kuni Olveiroani midagi erilist peale ühe mäkketõusu ei pakkunud. Peale Olveiroad läks aga loodus väga ilusaks.

O Logosos olid paar vanemaelist nõutut hispaania naist, kes tahtsid teada, kui kaugel järgmine koht on. Kui hakkasin inglise keeles seletama, lõid nad käega, et nemad ju sellest keelest aru ei saa. Näitasin rakendusest, et sinna ainult ca poolteist kilomeetrit – nad nagu ei uskunud. Järgmises kohas, Hospital siis, nad mind tänasid.

Hospital’is esimene ja uus ehitis, mis oli Caminoga seotud, oli infopunkt. Alberg oli juba reserveeritud. Privaatnumbrid väga kallid. Kui pisut edasi läksin, nägin tee ääres baar-restorani O Tear ja seal istumas eelmisel päeval kohtatud itaallast koos ameeriklannaga, keda olin kohanud Melides. Mõlema üllatus oli suur, et ma neid mõlemaid juba tundsin. Ja enam ma ei imestanud, miks itaallane nii väga tahtis eelmisel päeval Olveiroasse jõuda. Ajasin seal nendega pisut juttu – nemad pidid edasi Ceesse minema. Mina otsustasin Dumbria kasuks, sest see lähemal. Cee jääb otse Fisterrasse mineva matkatee äärde, Dumbria aga Muxiasse viiva matkatee äärde. Jätsin nad baari juurde koosolemist nautuma ja läksin edasi.

Dumbrias kõndisin algul Albergue de peregrinos O Conco (Dumbría)’st mööda, kuigi see päris suur uus ja silmatorkava välimusega hoone. Tänu sellele möödapanemisele sain kahele noorele prantslannale õige teeotsa kätte näidata.

Jõudsin baari – Bar-Supermecado Truanes, kus tellisin õlle ja küsisin albergi kohta. Juhatus käes, õlu joodud ja kerge lõunasöök söödud, läksin albergi. Baarmen oli väga mõnus mees, kelle inglise keel oli üsna hea. Lisaks veel väga hea müügimees – kui kliendil hakkab joodav õlu klaasis lõpu peale jõudma ja talle siis tasuta võileib ulatada, siis klient tellib uue õlle.

Albergis kedagi ei olnud, ka albergi töötajat mitte. Kena uus ja puhas alberg. Pärast tulid sinna öömajale üks hispaanlane ja itaalia vana, kes oskas päris hästi vene keelt. Itaallane oligi vist see venelane Putin, keda Arzuas nägin, aga ei ole päris kindel. Mingil ajal tuli ka albergi töötaja raha korjama.

Õhtus käisin söömas restoranis Meson O Argentino ja pärast istusin mõne aja varasemas baaris.

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *