Camino 2019

Start kell 6:47. Liikumisaeg 4:31:12, liikumiskiirus 11:36/km, summaarne tõus 569 m, kalorid 2442 teekonna aeg 5:26:41. Teekonnast asfalt 47%, pinnastee 53%.

Hommikul oli parema jala tald peaagu korras, õige pisut oli katsudes, aga mitte kõndides, veel tunda. Lugu kordus kuni Muxiani – päeva lõpus andis tald pisut tunda ja hommikuks korras. Aga põhjust kohe ei leidnud.

Hommikul kohtasin teel eelmisel päeval kohatud saksalannat, kelle käest öömaja kohta olin küsinud. Tal oli see meeles ja tundis huvi, kuidas mul öömaja saamine õnnestus. Temal oli öömaja varem broneeritud.

Teel sain tuttavaks toreda itaalia noormehega, kellel oli seljataga Prantsuse tee. Tema lemmikuks oli samuti Meseta. Temaga koos läksime kuni Santa Marinani. Otsustasin sinna öömajale jääda. Itaalia noormees ütles, et ta peab edasi minema kuni Olveiroani, sest tal on kokku lepitud kokkusaamine tüdrukuga, keda ta Prantsusmaa teel kohtas ja kellega on vahelduva eduga koos liikunud.

See itallane rääkis sellist asja, et kui rännata mägedes eesliga ning on vaja koju minna, siis tuleb lasta eeslil minna seda teed, mida see tahab. Seda põhjusel, et eesel teab, kus kodu on ja leiab kõige ökonoomsema tee. Ei tea, kas see on ka tõsi?

Santa Marinas öömaja Albergue Casa Pepa. Albergis kohvik ja albergi ees ka võimalus istuda. Lõuna ajal ajasin juttu eelmisel päeval kohatud ameeriklastega.

Albergis üks mees New Yorki osariigist, kellega koos õhtust sõime. Kõrvallauas sõi õhtust inglanna, keda nägin pärast Muxias.

Kohalikud räägivad galeegi keelt, millest sõnagi aru ei saa. Pidi olema kõige tihedamalt seotud portugali keelega, aga sellist susisemist, nagu portugali keeles, ei olnud.

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *