Camino 2019

Start kell 7:02. Liikumisaeg 2:51:00, liikumiskiirus 11:11/km, summaarne tõus 312 m, kalorid 1598 teekonna aeg 3:23:27. Teekonnast asfalt 27%, pinnastee 73%.

Hommikul jõudsin järele tuttavlikule preestrile kes kõndis koos ühe mehega, kellel põlv haige. Pisut liikusime koos ja ühe koha peal, kus oli valida tee kas otse või vasakule, läksime lahku. Vasakule viiv tee midagi erilist ei olnud ja varsti liitus otse mineva teega.

Maastik oli üles-alla, aga laskumised ja tõusud eriti pikad ei olnud.

Teel kohtasin kahte tüdrukut Moskvast, keda olin Lugos näinud. Nendega oli liitunud veel üks venelanna. Arzuas jätsin nendega hüvasti, sest nad läksid edasi.

Arzuas otsustasin peatuma jääda, sest pühapäev. Seiklesin pisut ringi, et teha albergi valik, aga lõpuks ostustasin siiski Albergue de peregrinos de Arzúa kasuks – sama mis eelmisel aastal.

Albergi avamiseni oli kõvasti aega. Tegin aega parajaks albergi vastas baari ees erinevaid jooke mekkides – ilma midagi tellimata seal istuda ei lubata. Kuna jahe ilm, siis enamasti kohv. Vahel sekka ka õlu. Vaatepilti pakkusid mööduvad pilgrimid, sest paljud, kes olid Melides ööbinud, läksid edasi.

Suur oli üllatus, kui albergi juurde saabusid varem nähtud venelanna koos kahe tütrega – neid ma küll kohata ei lootnud. Selgus huvitav seik. Minu algne plaan oli teha Norte lõpuni ja nende algne plaan pöörata ära Primitivo peale. Aga tegelikult tegid nemad Norte lõpuni ja mina Primitivo. Sai siis muljeid vahetatud. Neile oli Nortel väga suurt muljet avaldanud uus ja moodne ökoalberg kuhu oma riiete ja asjadega siseneda ei lubatud. Enne duši alt läbi ja albergis anti ööseks riided.

Meie jutuajamisega liitus üks vene keelt rääkiv mees. Kui küsisime, kust tema pärit on, ütles ta, et ta on kremlist ja tema nimi on Putin. Ei tea ainult, kas see oli ka tõsi, et ta üldse venelane oli ja et tema nimi Putin oli.

Õhtusöögiks sõin musta riisiga tehtud Paella’t – oli väga maitsev. Eelmisel päeval, kui kaheksajalga sõin, tellisin selle kõrvale punast veini. Rääkisin sellest tuttavatele itaallastele. Nad ütlesid, et see on väga jäme etiketi rikkumine. Seekord küsisin kelneri käest, milline vein Paella juurde käib. Vastuseks sain, et valge. Seekord ma enam veini valiku viga ei teinud.

Õhtul albergis otsustati sulgeda hoovipoolne aken, mitte tänavapoolne uks, kust kostus albergi vastas oleva baari lärm.

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *