Camino 2019

Start kell 6:42. Liikumisaeg 4:28:39, liikumiskiirus 11:23/km, summaarne tõus 417 m, kalorid 2464 teekonna aeg 5:30:04. Teekonnast asfalt 64%, pinnastee 36%.

Kuna umbes poole maani kulges tee enamasti ülesmäge, siis avanesid ilusad vaated alla orgudesse ning orgudes olevatetele udulaamadele. Umbes kuus kilomeetrit enne Melidet oli üks kohvik, kus hommikust sõin.

Melides tagasi tsivilisatsioonis – Prantsuse tee pilgrimeid nagu muda. Peatuma jäin samas albergis, kus eelmisel aastal – Albergue San Anton. Kõik oli tuttav, ka Wi-Fi parool sama. Hispaanias on tavaks, et kuigi tegemist tasuta Wi-Fi’ga, siis parooli peab ikka teadma.

Linnas kohtasin vanadest tuttavatest Mirat, kes plaanis Santiagosse jõuda päev enne mind, et kohe edasi sõita. Mira oligi sel aastal teekaaslane, kellega kõige pikemat aega koos liikusime. Jätsime siis hüvasti. Veel nägin varemkohatud kolme kutti ja tüdrukut Itaaliast.

Õhtusööki sõin Pulperias  A Garnacha. Sellest kohast üle tee on Pizzaresto. Väga hea ja maitsev kaheksajalg oli. Eelmisel aastal olin söönud mingis teises kohas. Seal oli ka hea, kuigi pisut soolane, aga mitte nii super.

Õhtusöögi ajal sain jutule kõrvallauas istuvate pilgrimitega, kes tegid Prantsuse teed. Seltskond oli inglisekeelne. Üks inglanna Maria, üks ameeriklanna ja Bulgaaria päritolu ameeriklane.

Ameeriklannaga ajasime pärast restorani külastamist juttu Plaza do Convento ääres pingil istudes, kus ta mingit endajoonistatud looduspilti täiendas.

Meie jutuajamise ajal tuli väljakule seltskond itaallasi kellega koos väga tuttavlik mees, kellel seljas vaimuliku püstkraega särk. Itaallased ütlesid, et seda meest näeb tihti televisoonis. Väga tore mees oli. Pärast juba kodus olles, vaatasin filmi, kus mängis George Clooney. Vaimulik oli minu arvates selle näitlejaga suhteliselt sarnane. Võib-olla sealt see tuttavlikkus?

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *