Camino 2019

Start kell 6:51. Liikumisaeg 5:16:16, liikumiskiirus 11:41/km, summaarne tõus 626 m, kalorid 2827 teekonna aeg 5:57:30. Teekonnast asfalt 31%, pinnastee 69%.

Kuna tavaliselt on linnades Camino teemärkidega raskusi, siis võtsin, nagu tavaliselt, Maps.me rakenduses oleva teekonna aluseks. Seekord viis see getosse ja võssa, kus keegi ammu käinud ei olnud. Lõpuks enne linna piiri jõudsin siiski õige tee peale välja.

Mõne aja pärast jõudsin Mirale järele, kes pakkus mulle puuvilja mille nime ta täpselt ei teadnud, mida pidi siiski Rootsis müüdama ja mis on seal väga kallis. Hispaanias võib seda metsikult kasvamas leida. Ja mida koledam see väljast välja paistab, seda parem seest on. Oli tõesti väga maitsev. Pärastine uurimistöö andis tulemuseks, et tegemist oli tõenäoliselt Passion fruit’iga, hispaania keeles granadilla. Eestis siis passion või granadill.

Nagu ikka, kui tee peal Miraga kokku saime, ajasime pisut juttu ja mina läksin ees minema. Tavaliselt Mira alustas päeva varem kui mina ja lõpetas hiljem. Sel päeval oli temal plaan Ferreirast pisut edasi minna.

Tee ise sel päeval asfalt, mis erilisi elamusi ei pakkunud, välja arvatud üles ja alla kulgev lõpuosa, mis mulle meeldis.

Pisut enne Ferreirat jäin peatuma privaatalbergis Albergue Cruz Ferreira. Tegemist oli väga ilusa ja suhteliselt uue kohaga. Kuna oli ilus soe ilm ja pesukuivatamiseks ruumi küllaga, sai kogu kahtlasem kraam ära pestud.

Koht ilus küll, aga albergi peremehe jutt ei vastanud tegelikkusele. Lõunat lubati kella kolme paiku, õhtusööki täpselt ei mäleta, kas lubati. Hommikusööki küll lubati.

Lõuna valmis kella viie paiku, mis oli küll maitsev ja lisaks sai valida erinevate toitude vahel. Hommikusöögist tuli aga suu puhtaks pühkida.

Teadjamad või kärsitumad käisid lõunat söömas Ferreiras, mis ei olnud eriti kaugel. Mina üritasin Ferreiras baaris õhtust süüa – õllega läks lihtsalt ja kuigi näha oli, et midagi seal söögiks ka pakuti, siis minul kui hispaania keelt mitte väga hästi oskaval pilgimil, ei õnnestunud söögiks midagi tellida. Jäin siis vedela õhtsöögi peale.

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *