Camino 2019

Start kell 7:00. Liikumisaeg 5:55:45, liikumiskiirus 11:03/km, summaarne tõus 577 m, kalorid 3360 teekonna aeg 6:21:09. Teekonnast asfalt 16%, pinnastee 84%.

Hommikul hakkasin liikuma koos Miraga, aga tema tempo mulle hästi ei sobinud ja nii jäi ta minust maha.

Hommikusöök esimeses teele jäävas külas. 

Peale tavaks saanud hommikust tõusu järgnes laskumine ning edasi võrreldes varasemaga tasane maastik. Eriti midagi vaadata ei olnud.

Lugos näitas Maps.me albergi asukohaks jumala valet kohta – seal küll kunagi mingit albergi ei ole ega ole vist olnud ka. Seekord oli see aga õnn, sest tänu sellele ekslemisele sain kokku hispaanlase välimusega iirlasega. Ajasime pisut juttu kui jalutasime Albergue de peregrinos de Lugo juurde. Iirlane oli Lugosse jõudnud eelmisel päeval ja pidi järmisel päeval linnalähedases farmis tööd alustama. Pidi sinna mõneks ajaks tööle jääma.

Albergis ennast sisse seadnud, läksime koos hispaanlasega Bilbaost lõunat sööma. Sain teada, et tema nimi on Eduardo ja et tema selleaastane Camino lõpebki Lugos. Söök oli väga hea, sest hispaanlased ikka teavad, kuhu sööma minna tasub.

Lugo on väga vana linn. Vanalinna ümber on hästi säilinud Rooma müür. Lisaks katedraal. Katedraali juures käisin, aga müüri peal kõndimas mitte – päris pikk päevateekond seljataga ja ilm oli ka päris soe.

Õhtusööki sõin lähedaloleva Supermecadoga ühes majas olevas kohvikus.

Hiljem sai albergi juures ühe baari pingil juttu aetud Miraga, kes ka mingil ajal albergi oli saabunud. Temaga koos istus mõned mõnusad hispaanlased. Niisama seal pingil kaua istuda ei lastud. Kohe tuli baari töötaja küsima, mida juua soovime. Teistel olid joogid olemas, minul veel mitte. Tellisin.

Kui seal istusime, saabusid üle tee oleva hostel Shiku juurde kaks tütarlast, kes olid pisut hädas koodlukuga. Tabasin ära, et nad räägivad vene keelt, kuigi teine neist oli väga itallanna moodi. Hüüdsin neile tere ja sain jutuajamise käigus teada, et nad Moskvast. Itaallanna moodi tüdruk pidigi Itaalias elama.

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *