Camino 2019

Start 7:01. Liikumisaeg 5:24:28, liikumiskiirus 11:52/km, summaarne tõus 970 m, kalorid 2856 teekonna aeg 5:42:22.

Eelmisel päeval A Fonsagradasse sisenemisel olin näinud paremale osutavat kollast noolt, mis teadagi tähistab Camino teed. Otsustasin siis sellest noolest juhenduda. Sattusin teele, mida mitte keegi ei olnud ammu kasutanud. Tegemist oli inimtühja kandiga, kus oli ainult üks koerakasvandus ja hiljem teel kaks suurt koera.

Teel kohatud koerad olid minu õnneks sõbralikud, aga proovisid mulle midagi selgeks teha. See neil ka õnnestus – maanteekraavis oli pesakond kutsikaid – kolm tükki. Nad andsid mulle mõista, et vajavad toitu, mida mul neile aga pakkuda ei olnud. Seega läksid meie teed lahku.

Tee valikut ma ei kahetse. Kuigi mäest laskumist ja mäkkeronimist oli rohkem kui sellel teel, mida ülejäänud rahvas kasutas, viis minu valitud tee mägedes hulga kõrgemale ja vaated olid vägevamad.

Päev tundus raskem kui eelmine, sest A Lastra kandis oli kaks väga järsku tõusi, milledest teine tundus väsimuse tõttu eriti pikk.

Paradavella juures enne tõusu möödusid minust ratturitest Pilgrimid. Nägin neid veel kahel korral. Esimest korda peale teist järsku tõusu A Fontaneira kandis, kus oli mingi söögikoht. Ratturid einestasid, mina peatuma ei jäänud. Teist korda laskumisel enne O Cadavot. Hüüdsid mulle rõõmsalt: “Hombre!”. Murdsin pead, miks nii. Pärast sain teada, et see slängis tavaline tervitus, “Hei!” või midagi sinna.

O Cadavos Albergue de peregrinos de O Cádavo. Peale albergis ennast sisseseadmist tavapärased toimingud – duši all käimine, pesu pesemine, lõuna- ja õhtusöök ning sinna vahele jääv aeg puhkamiseks. Lõunat sõin koos hispaanlasega Burgosest. Rootslanna Mira ka samas albergis.

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *