Camino 2019

Start kell 6:48. Liikumisaeg 5:32:31, liikumiskiirus 11:27/km, summaarne tõus 379 m, kalorid 3035 teekonna aeg 6:20:06. Teekonnast asfalt 67%, pinnastee 33%.

Hommikusöök teele jäänud kohvikus, kus pakuti mikroskoopilist hommikusööki – pits apelsinimahla, pool capuccinot kohvi ja pisike tükk keeksi. Tellisin ühe kohvi ja kaks tükki keeksi juurde. Kuna albergi läheduses oleva söögikohad olid hommikul nii vara veel kinni, oleksin pidanus sööma minema bussijaama, mis asub albergi lähedal.

Teekond peale Santanderit läbi väikeste linnakeste ja külade, mida prooviti huvitavamaks teha kõrvalepõigetega võsa vahele. Ühes kohas viis ametlik tee üle karjamaa nurga.

Requjada alberg de Peregrinos erilist silmailu ei pakkunud. Cello ja pesu sai albergist üle tee olevast baarist, kus pakuti lõunat ja õhtusööki, aga ainult teatud kellaaegadel. Pesta sai albergi all olevas duširuumis, mis seespoolt lukku ei käinud.

Albergis oli enam-vähem uued näod, va. varem nähtud itaallased. Sain tuttavaks ühe poolakaga, kes rääkis väga head inglise keelt – oli mingi aja Ameerikas elanud. Kugi äratuntavat Ameerika aktstenti ei olnud. Poolakaga kohtusin Muxias ja Santiagos. Veel oli üks sakslanna, kellega teel veel mitu korda kohtusime. Viimast korda Fisterras.

Albergi hoovis telkisid 2 seltskonda. Ühetedega telkijatest, noormees ja tema tüdruksõber, ajasime koos sakslannaga juttu. Noormees oli üsna kogenud matkaja ja hea matkavarustusega. Sakslanna omakorda tutvustas oma sokke, mis on spetsiaalselt Camino jaoks disainutud. Kahekihilised, pidid olema väga head, ainult et kuivavad üsna kaua.

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *