Camino 2019

Start kell 7:18. Liikumisaeg 3:41:44, liikumiskiirus 10:06/km, summaarne tõus 190 m, kalorid 2292 teekonna aeg 3:55:22. Teekonnast asfalt 54%, pinnastee 46%.

Hommikul ärgates oli parem tunne ja peale hommikusööki albergis asusin teele. Valisin jällegi mereäärse tee ja seda kuni Somoni, kaasa arvatud Loredo- ja Somo plaažid. Liival kõndimine ikka päris raske. Teel vahelduva eduga koos kolme venelannaga.

Praami peal ajasin juttu ühe noormehega belgiast ja teisega leedust. Nemad ei jäänud Santanderisse vaid läksid edasi.

Alberg sama mis eelmisel aastal – Albergue de peregrinos Santos Mártires, mis on üsna kesklinnas. Albergi tulid ka need venelannad. Alberg veel lahti ei olnud, aga saime seljakotid ära anda ja otsutasime seniks, kui alberg lahti tehakse, linna peale minna. Venelannad tahtsid toidupoodi minna ja interneti abil leidsid soovitud suuna. Mina tahtsin siiski matkakeppidele asfaldikäppasid ja proovisin õnne, ehk keegi oskab juhatada. Vedas, sest esimene kohalik noormees, kellele oma muret kurtsin, oskas mind juhatada alpinismipoodi, kus need olemas olid. Ostsin lisaks veel pisut suurema matkakäterätiku. Tegelikult pigem ikka saunalina suuruse poolest. Poe nimi Eiger Sport ja aadress Calle Sta. Lucía, 21, Santander.

Kui pisut enne seda aega, mis oli välja käidud albergi avamisajaks, albergi tagasi jõudsin, oli see juba avatud ja usin sissekirjutamine juba käis. Kuna meie seljakotid olid juba järjekorras, siis seda muret ei olnud, et kohti ei saa. Kuigi alberg tuli päris täis. Sai veel nalja, sest minu toas üks hispaania keskealine naine oli oma asjad kolme voodi peale laiali laotanud ja ise koos teise hispaanlannaga ära läinud. Albergi töötajatel oli siis parasjagu peamurdmist, sest nimekiri näitas, et kaks kohta peaks nagu veel vabad olema, aga voodite järgi neid kohti ei leitud. Kui hispaanlanna tagasi tuli, sai probleem lahendatud.

Üks albergi töötaja oligi varem Lezamas nähtud vanaproua.

Olles ennast albergis sisse seadnud, lihtsalt puhkasin ja sõin tugeva lõuna ning pärast õhtusöögi, et energiavarusid täiendada.

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *