Camino 2019

Start kell 6:37. Liikumisaeg 4:10:09, liikumiskiirus 12:27/km, summaarne tõus 471 m, kalorid 2100 teekonna aeg 4:27:40. Teekonnast asfalt 32%, pinnastee 68%.

Hommikul 4 kilomeetrit tasast maad, millele järgnes tõus mäkke. Viimasel ajal tavaks saanud, et hommik algab tõusuga mäkke – saab organismi käima.

Järgnes päris pikk laskumine. Jalgade all ei olnud õnneks asfalt.

Peale maantee A-8 alt läbiviivat tunnelit algasid pisikesed külad, ca. 3 kilomeetrit. Ühes neist alberg.

Järgnevalt tõus mäkke mere äärde. Väga ilus, ühes kohas kloostri varemed. Kusagil tulid vastu kohalikud ratturid, kes arvasid et mäest laskumisel on neil teeraja kasutamise eesõigus. Lõpuks järsk laskumine Laredosse.

Kuna pühapäev, siis kusagil söögiga allahindlust ei tehtud.

Öömaja sama mis eelmisel aastal – Albergue-Residencia Casa de la Trinidad. Kuna pühapäev, siis ühist söömaaega albergis ei olnud. Läksime kambaga sööma. Kambas rootslanna Mira, rumeenlane, 2 poola naist ja mõned teised. Menüü ainult hispaaniakeelne, seega oli toidu valimine päris keeruline ülesanne. Üks tüdruk sai näiteks taldrikutäie erinevaid juuste. Õhtusöögi ajal sain jällegi kinnitust, et suitsetajad on väga leplik rahvas. Nemad üldse ei kurtnud, et osa seltskonnast ei suitseta.

Albergis meie poole peal veel kutt Lõuna Aafrikast, kelle hüppeliiges oli väga paistes. Ta ütles, et on arst ja teab täpselt, mida ta teha võib. Peale tema veel üks mõnus jalgrattur belgiast ja vene keelt oskav iirlane.

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *