Camino 2019

Start kell 7:05. Liikumisaeg 4:26:20, liikumiskiirus 12:10/km, summaarne tõus 600 m, kalorid 2287 teekonna aeg 4:41:52. Teekonnast asfalt 63%, pinnastee 37%.

Hommik algas külma kohviga, mida selles albergis pakuti.

Teel väga ilusad mäed ja vaated.

Jälle oli mingi kohaliku iseloomuga püha, mistõttu oli, nagu pärast välja tuli, hea mõte mitte peatuda Larrabetzus vaid minna edasi Lezamasse.

Larrabetzu alberg oli olnud tuubil täis ka lisaks linnakeses peetav pidu. Püha mõjutas söögikohtade lahtiolekut.

Albergue de peregrinos de Lezama juures oli võimalik seljakotiga järjekord ära märkida, peale mida läksin koos ühe hispaanlasega lõunat sööma.

Peale lõunasööki veel albergi avamist oodates tegin jalaravi ja massaaži rootslannale Mirale ja ka ühele itaallannale. Seda itallannat ja tema kaasat kothtasin teel veel korduvalt. Albegitöötajaid kogunes kolm. Üks neist tegelikult albergitöötaja Santanderist, kes oli sõbrannadel külas. Teine albergitöötaja oli parimatest kepikõndijatest Hispaanias.

Albergis lisaks eelmainitutele veel igasugu rahvast, mõned varem kohtatud nagu Ludovik ja Irunis kohatud hispaania noormees. Veel 2 sakslast, keda olin Gernikas silmanud – Fight ja Aron Fight. Ühel siis eesnimi ja teisel perekonnanimi samad. Fight jäi silma sellega, et oma kraami ei kandnud ta seljakotiga seljas vaid järelveetavas kärus.

Kuna jalanõusid ei lubatud albergi ruumidesse kaasa võtta vaid need tuli jätta albergi räästa alla ja ilmaprognoos näitas, et öösel tuleb vihma, proovisin sellele asjaolule tähelepanu juhtida. Albergi töötajad inglise keelt ei osanud ja läbi tõlgi sain vastuse, et jalanõud ohus ei ole.

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *