Camino 2019

Start kell 6:51. Liikumisaeg 5:58:52, liikumiskiirus 12:08/km, summaarne tõus 686 m, kalorid 3088 teekonna aeg 6:49:02. Teekonnast asfalt 67%, pinnastee 33%.

Hommikul mäest alla ei läinud, seega jäi ca kilomeeter ametlikku teed kõndimata.

Kuni Orioni oli kas tugev vihm või väga tugev vihm. Varustus pidas vihmasajule kenasti vastu. Ainult suurtest lompidest ülehüppamise järel pidi vaatama, et püksisäärte otsad saapad ilusasti ära kataksid. Liikusime koos Stefaniga, enne Oriot jõudis järele Hendrik.

Orios sõin hommikust koos Stefani ja Hendrikuga.

Oriost väljaminekul saime just üle silla, kui vastutulev auto ei võtnud vihmast libedal teel silla peale minevat kurvi välja ja pani paraja paugu. Autojuht üksi ja terve, aga juppe ikka lendas. Sekundite mäng, et me ilma ohtu sattumata pääsesime.

Zarautzi läbisime peatumata. Kusagil teel läksid Hendrik ja Sebastian WC-sse, mina läksin edasi Getariasse, kus neid järele ootasin.

Zumaias sama ööbimiskoht, mis eelmisel aastalgi – Albergue de peregrinos Convento de San José. Tund aega albergi avamise ootamist. Ootamise ajal kogunes albergi juurde punt sakslasi – 4 meest ja 2 naist, lisaks muud rahvast ka. Olin lähedalolevas poes käinud ja 6 õlut ostnud. Pakkusin saksltastele – õnneks üks mees ei tahtnud, muidu ei oleks mulle midagi jäänud. Albergis ühes toas koos sakslasega, kes elab Prantsusmaal ja kelle nimi Ludovik.

Peale enda sisseseadmist albergis läksime randa. Olin sinna viiva tee alguskoha ära unustanud, aga mõningase ekslemise järel leidsime teeotsa üles – mägises linnas orienteerumine ei ole kerge. Suunda võid ju teada, aga kõik teised teed, peale selle õige, viisid mäe otsa. Randa viiv tee on kaljude sisse uuristatud.

Rand Zumaias on koht, kus peab ära käima – on nagu teiselt planeedilt pärit. Seda, mida loodus seal on kokku meisterdanud, nimetatakse Flysh. Selle kohta on internetis pilte – mina liiga kehv fotograaf, et suudaksin seda ilu edasi anda, aga panen siiski paar klõpsu siia.

Õhtust käisin söömas üksinda – vahetevahel tahaks nagu üksi ka olla. Kuigi ei olnud ju palju aega tagasi sellest, kui muud võimalust ei olnudki.

Zumaias oleku ajal sadas vahelduva eduga vihma, aga rannaskäigu ajal mitte.

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *