Camino 2019

Start kell 7:41. Liikumisaeg 3:56:43, liikumiskiirus 12:46/km, summaarne tõus 838 m, kalorid 1936 teekonna aeg 4:22:13. Teekonnast asfalt 64%, pinnastee 36%.

Kuna oli teada, et tee peal enne Debat söömisvõimalust ei teki, siis sõin hommikusöögi Zumaia kohvikus, mis avati kell 7:30. Seepärast ka tavalisest tund aega hilisem start.

Hommikul vihma ei sadanud, aga mägedesse jõudnud nägin, et merelt läheneb suur vihmapilv. Ka vastutulev kohalik jooksja vihjas, et varsti hakkab tulema. Algas võidujooks vihmaga. Mina võitsin, ainult paar piiska sain.

Teel jõudsin järele Ludovikule ja Debas Hendrikule ning Stefanile kus nad ühe baari ees einestasid. Nende plaan oli minna Markinasse. Mina olin juba varem otsustanud, et jään peatuma samas albergis, kus eelmisel aastal. Deba sillast oli seekord võimalik üle minna, seega jäi ring, mille eelmisel aastal pidin tegema, ära.

Peale Debat jäi esialgu maha Stefan ja pisut aja pärast jäin mina Hendrikust maha. Albergi Izarbide aterpetxea juurde jõudsin kella 12 paiku ja alberg ning baar olid veel suletud. Läksin avamist ootama üle tee olevale puhkeplatsile. Mõne aja pärast läks mööda Stefan, aga kuna olin saapad jalast ära võtnud ja puhkeplats põõsaste taga, siis ei saanud talle head teed soovida.

Ludovik jõudis albergi juurde kella kahe paiku ja esialgu plaanis edasi minna. Aga mingi aja pärast otsustas ta ringi.

Kui ootamise ajal oli ilm veel jahe, siis selleks ajaks, kui olime ennast albergis sisse seadnud, oli päike õhu mõnusalt soojaks kütnud. Albergis olid peale minu ja Ludoviku veel kaks naist – üks Belgiast, teine Prantsusmaalt. Peesitasime siis koos päikese käes.

Mingil ajal jalutasid albergi juurde üks kohalik noormees ja teine Rootsist, kui mu mälu ei peta. Rootslane oli rannas auto võtmed ära kaotanud ja tegi aega parajaks, kuni tellitud varuvõtmed ükskord kohale jõuavad. Mõnus kutt oli.

Õhtusöögi alguse aega ei mäleta – sõime neljakesi koos albergis. Aga mingil ajal kiirustati meid tagant seda lõpetama, sest pidi tulema mingi pilgirimite grupp, kes olid õhtusöögi ja majutuse varem ära tellinud. Mingi aja pärast see invasioon tuligi, lisaks päris hilja veel suhteliselt ebasõbralik jalgratturite punt, kes teistega üldse arvestada ei osanud.

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *