Camino 2019

Start kell 6:55. Liikumisaeg 7:33:41, liikumiskiirus 12:39/km, summaarne tõus 926 m, kalorid 3743 teekonna aeg 8:21:20. Teekonnast asfalt 72%, pinnastee 28%.

Hommikul, kui läksin politseijaoskonda albergi võtmeid ära viima, silmas mind politseiauto. Sain pisut jalavaeva vähendades võtmed politseinikele üle andud, kes mulle head teed soovisid.

Kohe hommikul panin ametlikust teest mööda, mis ei jäänud sellel päeval viimaseks korraks.

Hommikuse möödapaneku tõttu läksin läbi selle tee pikimast jalakäijate ja jalgratturite tunnelist pikkusega 117,5 meetrit. Et õige tee peale tagasi saada, tuli teha paras mägironimise harjutus. Sel päeval oli üldse üsna palju mägironimist. Lõpuks väga läbi ei olnud, aga vedelikku kulus tavatult palju. Põhiliselt teelt ostetud Coca-cola – kiire energiaallikas ja janu kustutab tunduvalt paremini kui paljas vesi, sest ei uha organismist mineraalaineid välja.

Pisut enne Iruni jõudmist oli lõhnast tunda, et ookean on lähedal.

Irunis Albergi de peregrinos Jakobi juurde jõudes ei olnud enam üksi – pilgimeid nagu muda. Õnneks on tegemist uue ja suure albergiga, kus igasugu rahvast. Enamus küll just caminoga alustamas. Mõned, kellega rääkisin, olid alustanud Bayonne’st või Biarritz’ist, mis majutuse seisukohast tähendab üsna suurt väljaminekut. Lähemalt tuttavaks sain ühe inglase ja hispaania noorte seltskonnaga.

Oli mingi usupüha, seega oli albergis jumalateenistus ja pärast seda ühine õhtusöök albergi juures aias katusealuse alla kaetud suure Rootsi laua tüüpi lauaga. Eestlase tagasihoidlikkuse tõttu jäi õhtusöök pisut kasinaks. Lisaks hakkas vihma sadama ja mitte vähe.

Selle päevaga oli teine etapp caminost läbitud. Varasemate plaanide kohaselt pidin Iruni jõudma 27.07 – seega 2 päeva võitu.

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *