Camino 2019

Start kell 7:05. Liikumisaeg 6:25:55, liikumiskiirus 11:25/km, summaarne tõus 366 m, kalorid 3530 teekonna aeg 6:48:29. Teekonnast asfalt 97%, pinnastee 3%.

Hommikusöök albergis.

Kogu tee oli asfalt, välja arvatud ca 10 meetrit teepeenart Tolosa juures, kus mulle üks pilgrim vastu tuli. Kuigi Strava väidab, et 3% teest oli pinnastee? Tee märgistus jättis tugevasti soovida. Paari koha peal, kus camino rada läks jalg- ja rattateest lahku, tundsin märgistusest puudust, kuigi järgisin Maps.me’s olevat teed.

Ka vastutulnud pilgrim kurtis märgistuse puudumise üle. Tema app’i ei kasutanud ja oli just kohalike käest juhatusi saanud ja kuna mina vastu tulin, sai ta kindlust, et on õigel teel. Sama siin.

Mingi sirge peal täiesti X kohas tuli vastu jalgratast käekõrval lükkav mees, kes rääkis telefoniga vene keeles.

Albergue de peregrinos de Andoain, mis asus kesklinnast edasi mäe otsas, juurde jõudes, nägin, et see oli kinni ja ei osanud midagi teha. Pisut enne olin silmanud naist, kes mingist infopunktist välja tuli ja auto juurde läks. Tema käest sain juhatust, et albergi võtmed on lähedalolevas politseijaoskonnas, mis oli veel kõrgemal mäe otsas. Küsisin söögikoha kohta ka, aga seda ta ei osanud juhatada – arvas, et tuleb kesklinna minna.

Seda mägironimist politseijaoskonnani sai soovi korral kergemaks teha kasutades kõnnitee kõrval olevaid eskalaatoreid.

Politseijaoskonnas – Policia Municipal Andoain – sain asja rõõmsalt korda. Alberg oli ainult magamiskoht – ei kööki ega kohta, kus riideid kuivatada. Mingi portatiivne konditsioneer töötas, aga selle lülitas kohal käinud hospitaljero välja. Jällegi ainult hispaania keel ja mees üsna tõre.

Väga sooja ilma ja pika päeva tõttu kulus 3 liitrit Coca-colat, mille ostsin lähedalasuvast Supermeadost.

Õhtust sõin üsna lähedal asuvas restoranis Aterpe. Juhatust selle leidmiseks sain albergist, kus selle kohta oli midagi kirjas.

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *