Camino 2019

Start kell 06:56. Liikumisaeg 4:15:58, liikumiskiirus 12:46/km, summaarne tõus 387 m, kalorid 2093 teekonna aeg 4:34:59. Teekonnast asfalt 54%, pinnastee 46%.

Hommikul jälle kõik söögikohad kinni. Sellega juba enam-vähem ära harjunud.

Juba eelmisel päeval kulges teekond vaheldumisi Castilla y Leon ja Pais Vasco maakondades. Baskimaal on kohanimed kirjas nii hispaania kui ka baski keeles, näiteks Vitoria/Gazteis. Kumb neis baski keeles, ma täpselt ei tea.

Peale ca tunniajalist kõndimist algas tee neid maakondi eraldava mäeaheliku otsa. Tõus oli üsna järsk ja ilus. Mäeaheliku otsast eriti midagi ei paistnud, sest kuna kõrgus merepinnast väga suur ei olnud oli mäeahelik metsaga kaetud.

Edasi järgnes mitte nii järsk laskumine ja edasi enam-vähem tasane tee kuni Vitoriani.

Vitoriasse sisenemine oli pikk, aga ilus allee. Jõudsin suurde parki, kus tegin kohvikus hilinenud hommikusöögi.

Kusagil Vitorias hakkas silma hotell nimega Ikea-Vitoria.

Vitoria ise turismimagnet ja kuna oli laupäev, siis rahvast ikka oli. Alberg de la Catedral päris katedraali juures ei ole vaid selle lähedal restoranidega täispikitud tänava katedraalipoolses otsas.

Peale albergi sissemöllimist läksin ühte restorani sööma. Söök oli üsna kallis aga väga hea.

Pärast lõunasööki tutvusin kesklinnaga. 

Keskväljaku juures oli lava püsti pandud ja toimus rockkontsert. Põhiliselt küll soundcheck millele järgnes paar lugu esimestelt bändilt, siis uus soundcheck ja paar lugu teiselt bändilt. Esimene bänd oli tüdrukutebänd. Väga hästi mängisid. Teine bänd oli keskealised tädid, kes mängisid veel paremini.

Soundcheck’i ja kontserdi ajal sõbrunesin lõbusa noorteseltskonnaga Zumaiast.

Peale õhtusööki tagasi albergi. Minu toas ülejäänud noormehed ei olnud caminoga seotud. Alberg oligi mix turistidega. Ühe noormehega, kes pärit Boliiviast ja elab Pamplonas, sain jutule.

Öösel läbi une kuulsin, et pidu restoranides kestis ca kella viieni hommikul. Ilmselt ei ole peatumine Vitorias laupäeval kõige parem mõte, kui just ise pidu panna ei taha. Kahjuks ei tea ka, kuidas suvel teiste nädalapäevadega lugu on. Hispaanias üldiselt eriti vahet ei ole, mis nädalapäevaga tegemist on – pidutsetakse ikka.

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *