Camino 2019

Start kell 06:51. Liikumisaeg 5:02:22, liikumiskiirus 12:19/km, summaarne tõus 263 m, kalorid 2563 teekonna aeg 6:16:21. Teekonnast asfalt 95%, pinnastee 5%.

Albergi võtmed sai jätta ukse kõrval olevasse postkasti.

Enne esimest küla, Cameno vist, oli variant valida kahe tee vahel. Valisin selle, mis ei olnud asfalt, aga seda polnud mingist maast alates kasutatud, pidin läbi võsa pugema. Eestis ei oleks see olnud probleem, aga seal kipuvad põõsad okkalised olema ja saabastesse tuleb igasugust torkivat prahti. Külas tegin siis suurpuhastuse, sest need ogad jäävad väga hästi sokkide külge kinni.

Edasine teekond oli ilusa maastikuga. Selgusetuks jäi ainult see, miks oli keset eimiskit mõned suvalised kruusatee lõigud värskelt asfalteeritud.

Mõni aeg enne Pancorbot jõudis matkarada raudtee äärde välja ja seda matkateed polnud keegi ammu kasutanud – jälle mingid põlvini ulatuvad torkivad taimed. Kaevasin seljakotist vihmakedrid välja ja panin jalga. Aitasid ilusasti hädast välja.

Pancorbosse sisenemisel kohtasin hispaania pilgrimi, kes tegi teekonda Irunist – Burgosesse. Sel päeval oli ta alustanud Miranda de Ebrost.

Albergi majutus toimus ilma vahejuhtumiteta. Albergue La Casona. Olin ruumis üksi, aga lisaks olid majas veel hispaania noored. Alberg raudtee ääres, aga öösel vaikne. Pesu pidi proovima toas kuivatada, mis nagu tavaliselt, eriti ei õnnestunud.

Lõuna albergi juures restoranis, aga huvitaval kombel oli see restoran õhtul suletud. Tavaliselt juhtus vastupidi.

Õnneks järgnesin hispaania noorte seltskonnale ja mäe otsas olevas maanteeäärses söögikohas alates 20:30 mingit lobi ka pakuti. Tõestuseks, et ka hispaanlased oskavad kehva sööki valmistada.

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *