Camino 2019

Start kell 08:34. Kuna baaris oli öeldud, et nad pakuvad hommikusööki alates 8:30, siis selles lootuses nii hiline start. Tavaliselt on baar juba enne lahti kui välja kuulutatud, aga see oli veel sellel kellaajal suletud. Rohkem ei viitsinud oodata ka. Liikumisaeg 3:39:10, liikumiskiirus 11:21/km, summaarne tõus 84 m, kalorid 2017, teekonna aeg 3:56:08. Teekonnast asfalt 68%, pinnastee 32%.

Ilma hommikusöögita kujunes see väga omapäraseks päevaks. Tee peale jäävates külades ei olnud võimalust süüa ega ka midagi osta. Tee ise oli pisut allamäge, aga enamasti asfalt ja sirge – kuni 2 km pikkused lõigud.

Sel päeval nägin esimest korda, et Leedu veofirma Girteka on sealkandis tegija. Ainuüksi sellel päeval nägin nende kolme autot.

Briviescasse jõudes leidsin maja, kus Albergue de peregrinos de Briviesca, ilusasti üles. Suur korrusmaja. Kui kohale jõudsin, oli trepikoja uks lahti ja jõudsin ka korteri ukse taha, aga uks oli suletud ja mingit täiendavat infot ei olnud.

Ärajäänud hommikusöögi tõttu aju eriti ei töötanud. Esimese mõttena tahtsin järgmisse linna edasi minna, aga õnneks jäi tee peale ette Supermecado. Ostin suure šokolaadi ja Coca-Cola. See ära mugitud ja coca peale joodud, läksin tagasi albergi lähistele. Ühe kohaliku käest küsisin nõu, kes juhatas linna keskväljaku ääres olevasse politseijaoskonda. Sealt juhatati kõrvalolevasse infopunkti, mis oli suletud – töötaja oli linnaekskursiooni tegemas ja pidi kell 2 tagasi tulema. Ootasin pargis pingil istudes tema ära.

Infopunkti töötaja helistas siis kellelegi Carlosele, kes pidi kohe tulema ja mind albergi sisse laskma. Mõne aja pärast Carlos tuli, läksime albergi ja ta andis mulle võtmed. Lõpp hea, kõik hea. Albergi maja tundus suhteliselt uus olevat, aga elektrisüsteem oli enne EU aega paigaldatud.

Pärast läksin lõunat sööma.

Järgnes puhkus albergis – olin kesklinnaga juba enam vähem tutvunud – ja õhtusöök. Väga soe ei olnud, fliis oli abiks. Albergi läheduses olev välibassein töötas aga täie hooga.

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *