Camino 2019

Start kell 06:49. Liikumisaeg 4:53:00, liikumiskiirus 10:50/km, summaarne tõus 230 m, kalorid 2824 teekonna aeg 5:27:11. Teekonnast asfalt 41%, pinnastee 59%.

Hommikul teekond kuni Alto de Atapuerca’ni ilus ja huvitav. Mäe otsas jäi vasakule militaartsoon, mis oli sisenemist keelavate märkidega tähistatud. Ei tea, kas oli tegemist militaarlammastega, aga terve kari tuli neid sellelt territooriumilt välja?

Pärast mäge oli edasi asfalt ja Burgosesse sisenemisel peale lennuvälja industriaalmaastik.

Kahjuks ei märganud seda kohta, kus enne lennuvälja on pööre alternatiivsele marsruudile, mis läheb jõe äärde. Pidi olema ilus, aga mul jäi nägemata.

Kui jõudsin McDonaldsi juurde, tegin pisikese peatuse. Kohedasin varustust ja tegin plaani, kas minna McDonandsisse või mitte. Ootamatult väljus MdDonandsist minu nn. kaksikvend New Mexicost. Ajasime paar sõna juttu ja tema kiirustas edasi.

Burgoses alberg Amigos del Camino de Santiago Burgos. Päris uus ja peaaegu katedraali juures. Kõik väga tore, aga nagu enamuses uutes albergides – duši all käies ei ole šampooni ega seepi kusagile panna ega ka üles riputada.

Albergis ameeriklased, hispaanlased, iirlased v.a. see suitusmees, kes peatus kusagil lähedal.

Albergi juures baaris pakuti normaalse suurusega õlut s.o. 1 liitrises kannus. 

Tegin Paddy kulul nalja. Kui ma selle õllega baarist välja astusin ja mainisin, et lõpuks õiges mõõdus pint, ajas ta silmad suureks. Kui õlle lauale panin, kahmas ta selle ja jõi mõned sõõmud oodates minu reaktsiooni. Ütlesin, et kas oled Paddy või ei ole – õige Paddy peaks suutma pindi õlut ühe korraga ära juua. Selle peale kugistas ta selle õlle alla ja ütles, et miks ma teda alati nöögin. Loomulikult ostis ta mulle ja endale uued õlled.

Pärast käisime mingil ajal Paddyga katedraali juures. Paddy jalad täiesti läbi, aga olen veendunud, et ta tegi Camino lõpuni.

Lõunat ja õhtust käisime söömas koos Miguel’iga. Väga hea kana oli.

Mingil ajal jalutasin veel albergi ümbruses ringi ja sattusin ajaloomuuseumi juurde. Seda ei külastanud.

Õhtul nägin, et mõnedest jalaravidest oli kasu olnud.

See oli minu viimane päev Prantsuse teel. Teekonda planeerides olin Burgosesse saabumise päevaks pannud 15.07, seega siis täpselt graafikus.

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *