Camino 2019

Start kell 6:47. Liikumisaeg 6:00:17, liikumiskiirus 12:17/km, summaarne tõus 1068 m, kalorid 3064 teekonna aeg 6:18:00. Teekonnast asfalt 33%, pinnastee 67%.

Hommikul, kui albegist väljusin, kohtasin tuttavat taanlast kes oli peatunud kõrvalolevas albergis Casa Ricardo. Meie albergis hommikusööki ei pakutud. Taanlase omas aga pakuti.

Oli pime, aga otsmikulamp aitas.

Olin otsustanud ülemise tee kasuks, mis viis kõrgele mägedesse (por Hospitales). Pilvede ja udu tõttu oli nähtavus kuni esimeste varemeteni üsna piiratud. 

Edasi hakkas puhkuma tugev ja külm tuul. Tuule tõttu hakkas nähtavus pisut paranema, aga üsna külm oli. Kusagil mingi osmiku taga toppisin endale kõik olemasolevad soojad riided selga, aga riideid oleks võinud veel rohkem olla.

Udu tõttu jäi peaagu nägemata seal mägedes elav metsikute hobuste kari – mingid varjud olid läbi udu siiski näha.

Pisut enne seda kohta, kus alumine ja ülemine tee kokku saavad, pilved hajusid, aga külm tuul puhus endiselt. See alumine tee jõuab lõpus sama kõrgele välja, kui ülemine tee, aga palju ilu jääb nägemata.

Umbes seal jõudsin järele naisele Hispaaniast, kelle riietuseks oli õhukesest riidest miniseelik ja T särk. Imestasin, kuidas ta ära ei külmunud.

Järgnes kohati väga järsk laskumine, kus keppidest oli väga palju abi. Edasi vahelduvad tõusud ja langused kuni Berducedoni.

Berducedos, nagu juba tavaks saanud, munitsipaalalberg ei tööta, seekord remondi tõttu. Seega siis jäin pidama albergis Alberg casa Marques. Jõudsin sinna esimeste hulgas ja pärast sai alberg rahvast täis. Tuttavatest Inrgid & Co ning taanlane. Albergist üle tee ööbis üks seltskond telgis.

Kui albergi juures baaris istusin, nägin et taanlane ajab kaasmaalastegst noorpaariga juttu. Pärast rääkisin ka nendega pisut. Nemad sinna peatuma ei jäänud. Nad peatusid varem tellitud ööbimiskohtades, tavaliselt hinnaklass kõrgemates, kui meie.

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *