Camino 2019

Start kell 7:12. Liikumisaeg 3:42:29, liikumiskiirus 12:07/km, summaarne tõus 404 m, kalorid 1917 teekonna aeg 4:06:27. Teekonnast asfalt 70%, pinnastee 30%.

Hommikul oli nii külm, et käimisega sooja ei saanud – tuli fleece välja otsida.

Tee algul asfalt, pärastpoole pinnasteed ka. Vasakut kätt nagu peale Santanderit tavaks, mäed.

Hommikusöök mingis X kohas automaadist – Snickers ja Coca Cola.

Villaviciosa on ilus linnake, aga peale kaupade imetlemise suurt muud teha polnud. Meelde jäi üks noormees, kes müüs metallist välja lõigatud erikujulisi ning erinevat värvi valgust peegeldavaid pöörlevaid ilustusi, mida saaks kas siis ukse kõrvale või rõdule ripudada. Pilte ta teha ei lubanud ja osta neid kahjuks ma ka ei saanud – ei oleks olnud kusagile panna. Lisaks tavapärased asjad, nagu öömaja saamine – Albergue Hostel Villaviciosa, lõuna- ja õhtusöök. Lõuna oli päris priske – neli käiku ja pudel veini, ühes vähestest sobiva hinnaklassiga söögikohtadest. Õhtust sõin mingis teises kohas.

Enne hostelisse minekut ajasin pargis paar sõna rõõmsa olemisega pratslannaga, kes sinna linna peatuma ei jäänud.

Tuttavaid ka ei olnud, välja arvatud üks tüdruk, kes mäletas mind Güemesist. Mina teda kahjuks ei mäletanud.

Tuttavaks sain ühe itaallannaga, kes oma toredast päevast rääkis. Lõunaöögi ajal oli ta ühe kohaliku naisega tuttavaks saanud ja nad olid koos autoga rannas käinud. Muidu sai randa bussiga. Nägin rahvast selle bussi peale minemas kui pargis istusin. Oli aeg otsustada, kas jätkan Norte’ga või teen Primitovo – teekonna päevade arv mõlemal juhul sama. Otsustasin siiski viimase kasuks, ostsin vastava app’i ja tegin pisut eeltööd seal pargis istudes. Appi nimi “Wisely + The Camino Primitivo”.

Kuna öömajal enamuses hispaanlased, siis jällegi leidis kinnitust minu meelest pisut imelik asi. Päeval, kui sooja on 22 kraadi, on nende arvates palav. Ööseks pannakse kõik aknad kinni, ruumi temperatuur tõuseb ca 30 kraadi peale ja see on magamiseks paras temperatuur. Lisaks tuli kella kahetestkümne paiku pisut joogine hispaanlanna, kes pisut öörahu segas.

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *