Camino 2019

Kokkuvõtteks

Kokku tuli matkakilomeetreid Strava rakenduse järgi 1575. Lisaks õhtused ja muud jalutuskäigud, mille pikkust ei saanud mõõdetud.

Tõusukilomeetreid tuli 32,5.

Kõige pikema kilometraažiga päev oli 48,8 kilomeetrit.

Kõige tõsisem päev oli 48,3 kilomeetrit pikk summaarse tõusuga 1596 meetrit. Aga see ei olnud tunde järgi kõige raskem päev.

Tunde järgi kõige raskem päev tõenäoliselt 51. päev A Fonsagrada – O Cadavo.

Seega mul nüüd olemas kogemus neljalt Camino teelt Hispaanias.

  • kõige sotsiaalsem ja välismaalasesõbralikum on Camino Frances;
  • väga ilusad on Camino del Norte ja Camino Primitivo. Norte kohta oskan küll rääkida kuni Villaviciosani. Edasi minu jaoks tundmatu maa;
  • Camino Nortel minu arvates asfaldit liiga palju ei olnud. Võib-olla põhjusel, et Camino del Vascol oli asfaldit ikka päris palju. Aga Camino Nortel ja Camino Primitovol on võrreldes Camino Frances’iga asfaldit tunduvalt rohkem. 2018. aastal ostsin uued asfaldikäpad Astorgas ja need nägid matka lõpus välja nagu peaaegu uued. 2019. aastal olid need Bilbaos juba päris kulunud. Ja need mis Santanderis ostsin olid matka lõpuks omadega läbi.
  • Camino Primitivo minu arvates füüsiliselt väga raske ei ole, ainult et mõned päevad kujunevad tahes-tahtmata üsna pikaks. Seda põhjusel, et mõnel päeval ei ole asustatud punkte eriti palju ja seega ka siis öömajasid;
  • kui tahta seiklusi otsida ja üksindust nautida, siis valida mõni vähemkäidav camino näiteks Camono del Vasco;
  • kui tahta oma vaim proovile panna, siis selleks on Camino Frances osa Burgosest Leonini, eriti Meseta osa. Ja seda veel südasuvel.

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *