Camino 2019

Start kell 06:50. Liikumisaeg 5:36:24, liikumiskiirus 11:40/km, summaarne tõus 448 m, kalorid 3010, teekonna aeg 5:58:32. Teekonnast asfalt 39%, pinnastee 61%.

Kella 8 paiku käisin teeäärses söögikohas hommikusööki söömas – tavaliselt oligi nii, et hommikusöök peale ca tunniajalist matka. Seekordse hommikusöögi tegi eriliseks see 72 aastane sakslane, kes hommikusöögi kõrvale pooleliitrise õlle tellis.

Pisut enne Logrono’t jõudsime La Rioja’sse.

Öömaja albergue parroquial Santiago El Real. Seda olid hispaanlannade soovitanud – kohtusingi neid seal. Lisaks varemkohatud kroaat ja prantslanna. Selles albergis kohtusin esimese leedulannaga – 30 aastane matemaatikaõpetaja. Üks albergi töötaja oli Ugandast.

Logrono on La Rioja regiooni veinipealinn. Peatänav on söögikohtadega, kus pakutakse pinchos’id, täis pikitud. Läksime koos hispaanlannadega lõunat sööma. Peale paari kohta sissepiilumist, leidsid hispaanlannad endale meelepärase koha.

Peale lõunasööki läksid meie teed lahku. Mina jätkasin ringkäiku mööda peatänavat. Seda tegevust nimetatakse “pinchos crawl”, st.minnakse baari, võetakse mõned pincho’d ja kas klaas veini, õlut või siidrit ja siis liigutakse edasi järgmisse baari. Mina lihtalt vaatasin üle ukse sisse. Mõneks ajaks jäin pidama ühte kohta, kus ameeriklastest sõbrad.

Albergis oli ühine õhtusöök. Enne õhtusööki oli palvus ja pärast õhtusööki ka. Lisaks saime õnnistuse.

Peale õhtusööki läksime kirikusse, sest pitsat, mida kutsutakse compostellaks, oli seal. Hispaanlanna noorem tütar Sara mängis orelit. Algul mingit religioosset teemat, pärast John Lennoni Imagin’it. Väga ilusasti mängis. Sara õpib konservatooriumis klaverit. Seda, et Maria on vanem ja Sara on noorem, sain tegelikult teada järmisel päeval. Välimuse järgi oleks öelnud vastupidi. See ei olnud ainult minu arvamus.

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *