Camino 2019

Start kell 06:37. Liikumisaeg 4:27:57, liikumiskiirus 11:38/km, summaarne tõus 426 m, kalorid 2405, teekonna aeg 5:15:26. Teekonnast asfalt 18%, pinnastee 82%.

Puenta la Reinast väljaminek üle vana vägeva kivisilla. Linna nimigi ütleb, et seal kuulus sild, linna nimi tõlkes Kuninganna Sild.

Teel umbes sama seltskond. Lisaks üks tüdruk Ukranast, kes ukraina keelt ei rääkinud (nagu ma ise oskaksin), küll aga vene-, saksa- ja inglise keelt.

Estella albergis – Los Amigos del Camino Santiago – kohtasin sakslast, kes on 72. aastane, matkab alates Stutgardist. Tema seljakott kaalub 25 kg ja tal on kaasas profesionaali videokaamera. Teda nägin teel tõusul ühe mäe otsa, aga siis temaga juttu ei ajanud.

Albergis tuttav kolmene ameeriklaste punt – üks neist tuleõnnetuse läibielanud kokk, kes tegi väga maitsvat pastat. Teine neist oli kaasa teinud “bull run’i” Pamplonas ja tema taga jooksnud mees sai pulli sarvega torgata. Tänu sellele sattus ta televisiooni uudistesse – oli videoklipil.

Veel ajasin juttu hispaanlastega – ema ja kaks tütart, Marina ja Sara. Nendega kohtusin teel veel korduvalt. Nemad plaanisid teha Prantsuse tee kuni Leonini ja siis sõita bussiga Oviedosse, et teha läbi Primitivo. Kuuldes, et mul plaanis Norte, agiteerisid nad mind Primitivot tegema.

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *