Camino 2019

Start kell 06:49. Liikumisaeg 6:00:53, liikumiskiirus 12:25/km, summaarne tõus 467 m, kalorid 3033, teekonna aeg 7:17:46. Teekonnast asfalt 24%, pinnastee 76%.

Teel kohtusin iirlasega, kes liikus väga kiiresti ja kui rääkis, siis suu liikus veel kiiremini.Kuna ta oli kõva suitsumees, siis tegi arvestatavaid peatusi ja hiljem kohtusime temaga korduvalt kuni Burgoseni välja. Nagu enamus iirlasi, armastas ta nalja visata.

Enne Pamplonat ühes kohas üks mees müüs igasuguseid asju – sööki ja jooki – ja heitis nalja.

Pamplona oli seoses festivaliga igasugu rahvast puupüsti täis. Väga paljud olid riietatud valgesse – see on traditsiooniline riietus “bullrun’i” jaoks.

Pamplonas, enne kui asi päris rahvamassiks kujunes, kohtusin ühte Korea kutti, kes oli saanud juhiseid, kuidas rahvamassi vältida. Läksime temaga koos läbi Pamplona ja kuna ei olnud teada, mis öömajast saab, otsustasime toidupoe üles otsida. Mõningate seikluste järel õnnestus see ka leida ja kuna nn. Supermecados müüakse jäätist ainult hulgi, siis andsin jäätised, mida ise ei jõudnud ära süüa, ühele lastega perele. Lapsed olid küll väga õnnelikud.

Vahepeal oli üsna soojaks läinud ja seetõttu jäi Korea kutt minust maha. Teel Cizur Menori jõudsin järele ühele noorele naisele ja möödusin temast. Albergis sain temaga tuttavaks – oli Prantsusmaalt ja rääkis head inglise keelt. Temaga kohtusime teel pärast veel korduvalt. Ta oli 30 aastane ja oli teinud eelmise Camino 18 aastaselt. Alberg siis Sobrana Orden de Malta.

Veel kohtasin albergis kroaati, kes oli preester, mängis amatöörliigas jalgpalli ja oli pisut hädas oma jalaga. Ka temaga saime pärastpoole korduvalt kokku.

Veel oli üks poolakas, kes oli oma teekonda alustanud Poolast. Temaga käisime õhtust söömas ja ta läks pärast õhtusööki missale. Tema päevateekonad olid tavalisest 2 korda pikemad, nii et teda ma enam pärastpoole ei näinud.

Albergis kohtasin taas arsti Brasiiliast, kelle sõbrad olid jäänud Pamplonasse pidutsema. Kuna mul oli parema jala väikese varba alla mingi vill tekkinud, mis küll ei seganud, näitasin seda talle. Otsus oli et sellega ei pea midagi ette võtma – paraneb ise ära. Plaaster peale ja mõne päeva pärast oli vill kadunud. Siis veel villi tekkimise põhjusele jälile ei saanud.

Alberg oli väga sõbralik – kui voodikohad otsa said, majutati pilgrimid albergi kõrval olevasse kirikusse.

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *