Camino 2019

Start kell 6:53. Liikumisaeg 6:06:56, liikumiskiirus 11:59/km, summaarne tõus 568 m, kalorid 3197 teekonna aeg 6:50:25. Teekonnast asfalt 69%, pinnastee 31%.

Kuni Oviedoni põhiliselt külad ja asfalt. Ühes külas sõin mõnusas kohvikus hommikusöögi. Oviedos peale katedraali muud nagu eriti vaadata ei olnud. Enne linnast väljumist sõin igaks-juhuks lõunaoote. Linnast väljumisel oli Camino de Santiago park, aga ametlik tee sellest läbi ei viinud.

Ähvardas vihmaga, aga päris sadama ei hakanud. Maastik muutus huvitavaks ja ilusaks. Pilevede tõttu paistsid Picos de Europa ainult paaril korral.

Ühes kohas keeras minu ette teele lehmakari. Juhtlehm oli karjaomaniku auto järele kinni seotud, mis siis paraja kiirusega sõitis. Ülejäänud kari vantsis järele. Et kiiremini edasi saada, proovisin siis omalt poolt karja tagant utsitada ja koos hoida. Mõne aja pärast läksid lehmakarja ja minu teed lahku.

Öömaja Albergue de peregrinos de Escamplero. Sain tuttavaks ühe taanlasega, keda pärast veel mitmel korral nägin, ühe inglasega ja ühe kroaadiga. Koraat eriti peale oma keele midagi ei osanud, aga ju sai hakkama. Varasematest tuttavatest rumeenlanna Ingrid ja tema hispaanlastest ja hispaanlannadest teekaaslased. Pärast nägin seda Ingrid & Co-d veel mitmel korral. Nemad hakkasid hommikul alati väga vara liikuma. Ingrid oli nendega kusagil varem tee peal liitunud ja nad olid lubanud, et nad teda kusagile omapead maha ei jäta.

Albergi lähedal restoran, kus söömas käisin. Tundus olevat koht, mille läheduses midagi ei ole, aga restoranis palju rahvast.

Enne albergi tagasiminekut ajasin juttu ühe rõõmsameelse kanadalannaga, kes Escamplerost edasi läks.

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *