Camino 2018

Otsustasin, et midagi paberi peal kaasa ei võta, seega tegin teekonnast enda jaoks interneti info põhjal arvuti abil konspekti, mis sisaldas etappide kaarte ja võimalikke öömaju (Albergue’d) koos ettappide vahemaadega.

Abiks olid järgmised veebilehed ja rakendused:

Eroski Consumer Camino teekondade kirjeldused;

Gronze.com Camino teekondade kirjeldused;

Mundiacamino  Camino teekondade kirjeldused;

Camino foorum Ingliskeelne camino foorum;

Maps.me  Kaardirakendus, mis ei vaja internetiühendust, kui vastavad kaardid on alla laetud;

Santiago.nl  Hollandi Camino leht, kust saab alla laadida teekondade failid nii maps.me/Google maps kui ka Garmini seadmete jaoks. Lisaks muud kasulikku infot.

Lisaks konspektile maps.me peale teekondade marsruudid – õnneks said pandud kõik Hispaania Caminod.

Sai ostetud app nimega “Wisely + the Camino del Norte”, kus oli dubleeritud ja täiendav info teekonna ning öömajade kohta. Saadaval nii Anroid kui ka Apple seadmete jaoks.

Ette ära öeldes, 2018. aastal öömajadega jamasid ei olnud – kõik toimis. Aga juba järgmisel aastal olid üsna paljud albergid suletud. Seega tuleks tee peal operatiivinfot hankida, et mitte jamadesse sattuda.

Rakendused said pandud jooksma iPhone7 peale. Camino ajal nägin, et kuigi pilgrimid ei tundunud just jõukamast seisust olema, siis väga paljudel olid iPhoned. Ilmselt töökindluse pärast.

Asi, mida kahetsesin, oli see, et ei võtnud kaasa märkmikku ja ei teinud igapäevaselt märkmeid. Pärast reisi, kui otsustasin midagi kirja panna, selgus, et teekonnast meeldejäänu on väga lünklik. Sellepärast ka ei ole mõne päeva kohta olnud peaaegu midagi kirja panna.

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *