Camino 2018

Kuna aega oli küll ja veel, siis otsustasin tiiru lennujaamas ära käia, et järgmisel hommikul teaks et mis ja kuidas.

Tagasiteel lennujaamast hakkasin ringi vaatama, kuhu öömajale jääda. Hinnaklass oli päris kõva ja lõpuks maandusin samas hotellis, kus paar päeva tagasi olin lõunat söömas käinud.

Hotellis otsustasin vannis teekonna jooksul tekkinud mustuse lahti leotada. Ära märkides, Lavacolla ongi ammustest aegadest koht, kus pilgrimid enne Santiago de Compostelasse minekut ennast puhtaks pesid. Seda küll sealses jões. Mina tegin siis seda pisut vastupidises järjekorras ja pisut teises kohas. Lohutuseks endale oli see, et mina ikka tee peal pesin ennast kuidagimoodi. Need ammuste aegade rändurid aga mitte. Kuigi peale pooletunnilist ligunemist tuli ikka päris paras saastakord seljast maha.

Selle peale tuli meelde ühe pilgrimi käest kuuldud nali. Eksinud pilgrim on eukalüptiapuudega ääristatud teel. Kohalikud proovivad talle seletada, et ta on valel teel. Pilgrim aga vastab neile, et ei saa olla, ma tunnen ju pilgrimite lõhna, kes on siit hiljuti läbi läinud.

Hotellis sai söömas käidud, teiste pilgrimitega juttu aetud ja niisama lebotatud. Televiisorist proovisin uudiseid vaadata, aga eriti palju aru ei saanud.

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *