Camino 2018

Väike küla, kus sain sõbraks kohaliku vanaga – tio Tronko. Algul jõime koos õlut. Oli juba siis hirmus jutukas.

Minul õlu joodud, läksin albergisse ennast sisse kirjutama. Suur 45 kohaline munitsipaalomandis alberg, aga rahvast ei olnud. Hind 5 eurot. Mina ööbisin üksinda ühes toas ja teises toas oli veel 2 kutti. Albergi töötaja oli jutukas, aga rääkis ainult hispaania keelt. Niipalju sain tema jutust aru, et on jäänud veel pisut Leonini ja siis on igavam osa teekonnast läbi. La Meseta saab otsa.

Peale sissemöllimist läksin sööma ja sinna söögikohta ilmus tio Tronko, nüüd juba kutsus ta mind nimega collega tio Tronko. Söögi juurde käis 0,7-ne punane vein, nagu tavaliselt ikka. Arvasin, et mulle seda pisut palju ja otsustasin seda tio Tronkoga jagada. Algul punnis vastu, aga lõpu poole kippus veini käest ära jooma. Ajas kõigiga juttu ja kõik, kes peredega sööma olid tulnud, tutvustasid lahkelt talle oma pereliikmeid. Tundus üleküla mees olevat. Kuigi ma aru ei saanud, mida nad omavahel hispaania keeles rääkisid.

Siit esimene tähelepanek hispaania keelest. Tundub, et piirkonniti on mõned slängi väljendid erinevad. Uurisin internetist, mida see Tronko tähendab. Arvan, et seal nad kasutasid seda mõistes “kaaslane”, inglise keeles “mate”? Aga see minu tunduvalt hilisem tähelepanek.

Selles albergis oli üks väheseid kordi, kui ma õhtuks midagi omale ise kokku vaaritasin.

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *