Camino 2018

2. Päev 04.07.2018 Irun – Pasai Donibane

Lufthansa Tallinn – Frankfurt – Barcelona. 13:50 Tallinnast, 15:15 saabumine Frankfurti, kus oli ümberistumine. Õnneks väljalend hilines pisut. Õnneks sellepärast, et algul suunati ühe värava juurde, kus ei olnud absoluutselt kedagi. Mööduva teenendaja käest sain teada õige värava, mis ka veel ümber muudeti. Aga siiski õnnestus väljuda, 17:30 plaani järgi Frankfurtist, 19:30 Barcelona.

Barcelonas ei teadnud, kust äraantud pagas kätte saada, aga õnnestus koht üles leida ja pagas (käimiskepid, nuga ja niinimetatud vedelikud tennisereketite kotis), kätte saada.

Automaatidega politseinike käest sai küsitud, kuidas saab Hispaania väljakule (Placa d’Espania). Seal lähedal Sants Estacion ehk Barcelona raudteejaam. Juhatasid viisakalt bussi peale. Enne bussi sisenemist tuli automaadist pilet osta.

Raudteejaama leidsin kohe üles, aga selle juures olevat bussijaama mitte. Jaam on suur, bussijaam aga imepisike. Küsimise peale sain teada. Asub raudteejaama kõrval paremat kätt, kui seista raudteejaama ees ja vaadata selle hoone poole.

Omajagu ootamist. Ja oligi aeg bussi peale minna. Pilet sai varem internetist ära ostetud. Buss väljus 22:35.

Minu kõrvale istus Hispaania tüdruk, kes töötab Londonis lapsehoidjana. Oli ühiseid mälestusi heietada. Ta sõitis Pamplonasse. Oli sündinud Lõuna-Ameerikas. Täpselt ei mäleta, vist Boliivias.

Buss tegi tee peal ühe pikema peatuse. Sai pisut jalgu sirutada ja WC-s käia.

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *