Camino 2019

Kuna eelmisest aastas oli kogemus olemas ja Norte kohta abifail tehtud, siis tegin sama ülejäänud teekonna kohta. Olemas olid ka appid Norte ja Frances jaoks. Aga kordan üle, millistest internetiavarustes olevatest kohtadest teekonna planeerimiseks abi sain:

Erostki konsumer  Camino teekondade kirjeldused;

Gronze.com Camino teekondade kirjeldused;

Mundiacamino  Camino teekondade kirjeldused;

Camino foorum  Ingliskeelne camino foorum;

Maps.me  Kaardirakendus, mis ei vaja internetiühendust, kui vastavad kaardid on alla laetud;

Santiago.nl  Hollandi Camino leht, kust saab alla laadida teekondade failid nii maps.me/Google maps kui ka Garmini seadmete jaoks. Lisaks muud kasulikku infot;

Strava  Rakendus jookjatele ja jalgratturitele teekonna salvestamiseks. Aga sobib ka jalgsi läbitud teekonna puhul.

Nagu tee peal selgus, oli eriti abi maps.me teekondade marsruutidest. Prantsuse tee peal tegelikult eriti midagi vaja ei läinud, aga abiks ikka. Vasco oleks ilma teekonna marsruudita olnud peaaegu võimatu läbida, sest tegin seda vastassuunas ja mõne koha peal oli teed juhatavaid nooli ikka väga harva. Norte puhul oleks pidanud rohkem vaatama jooksvat infot öömajade kohta. Ja kuna pärast tegin Primitivo, siis oli sellest appist, mis sai töö käigus ostetud, palju abi. Ja saab ka ilma millegita, nagu seda tõestas Camino Fisterra y Muxia. Seal siiski maps.me teekonna joon kaardil oli.

Lisaks jooksis telefonis päevateekondade mõõtmiseks ja tee kaardistamiseks Strava. Strava puhul  selgus see, et kui võtta puhtalt päevateekonna andmed nii nagu nad on ja kui teekonnas oli praamiülesõit, siis loetakse praamiga sõidetud vahemaa päevateekonna hulka. Samuti liikumisaeg ja liikumiskiirus. Vastavad korrektuurid on sisse viimata, sest ei esita ma ju ülitäpset aruannet. Lisaks vahel juhtus ka, et sateliidi signaal viskas mõne pisikese vimka sisse, näiteks Santanderis majade vahel albergini liikudes oleks ma nagu kiiruga ca 0,5 km-se kõrvalepõike teinud. Strava päevateekonnad, nn. Activities, said salvestatud Strava teekondadena, et need saaks kodulehele üles panna. Activity ja Route teekonna pikkused on ka pisut erinevad – Strava teeb konverteerimise käigus mingid korrektuurid. Strava annab tee pinnase kohta info – asfalt, pinnastee ja määramata. Et mitte liigseid illusioone teha, on määramata ja asfalt kokku liidetud.

Aga kokkuvõtlikult jäi Norte puhul kodutöö öömajadega pisut nõrgaks. Puudulik oli ka Primitivo operatiivinfo hankimine.

Aga jäin elama ja päris lageda taeva all ei pidanud ka kordagi ööbima.